Chuť vody jako překážka v dodržování pitného režimu, co s tím?

Redakce doporučuje

Chuť jako zážitek: proč je vědomé užívání smyslů klíčem k rovnováze

V dnešní uspěchané době často přehlížíme sílu drobných okamžiků....

Temu.com: Jak ušetřit se slevou 30 % a cashbackem až 27,05 %

Internetový obchod Temu.com se rychle stal oblíbeným nákupním místem...

Objevte radost z psí adopce s Taily: Nová šance pro opuštěné čtyřnohé kamarády

Adoptovat pejska je jedním z nejkrásnějších rozhodnutí, které může...

Vybuduj si silná záda i ruce na hrazdě

Cvičení doma může být stejně efektivní jako v posilovně,...

Výroba polepů na auto: jak to probíhá?

Chcete, aby vaše auto skutečně vyniklo? Zvolte autopolep! Získáte...

Ze všech stran a převážně teď v létě, slyšíme, že máme pít pravidelně, dodržovat pitný režim a dodávat svému tělu tekutiny, abychom předešli přehřátí a dehydrataci. Ideální je voda, která nám ale ne vždy chutná.

Dostatečný pitný režim

Lidé mají různé požadavky, každý jsme jiný, a tedy máme i jiné nároky. Obecná doporučení říkají, že bychom měli vypít asi dva a půl litru tekutin za den, aby jich náš organismus měl dostatek ke správnému fungování. Individuálně to však může být i víc, například při tělesné zátěži nebo sportu a v horkých dnech, kdy se více potíme. Pít bychom měli ideálně pravidelně a ještě dříve, než dostaneme žízeň, což je první příznak dehydratace. Pro naše tělo je nejpřirozenějším zdrojem tekutin čistá voda a máme tu výhodu, že nám teče z kohoutku a nemusíme pro ně chodit kilometry daleko. V jejím pití nám však často brání chuť, která není dobrá a cítíme z ní chlór. Pomoci mohou filtry na pitnou vodu, které vylepší její chuť a zbaví ji nečistot i škodlivých látek.

Předcházení nepříjemnostem

Nedostatek tekutin se projevuje na našem zdravotním stavu a tom, jak se cítíme. V krátkodobém horizontu se objeví bolesti hlavy, únava, malátnost, podrážděnost a neschopnost se soustředit. Pokud zůstáváme bez tekutin déle, přidají se další zdravotní komplikace, tělo je méně zásobené kyslíkem a dochází ke zpomalení metabolismu. Vyhýbat se pití vody jen proto, že nám nechutná, není rozumné, chuť vylepší vodní filtry a my tak můžeme svému tělu dodávat dostatek tekutin, které potřebuje. Muži dehydratují pomaleji než ženy, protože mají více svalů, a tedy i vyšší podíl vody v těle. Nejvíce ohrožené dehydratací jsou děti, které často nechtějí pít vůbec. Filtry na vodu ji upraví a zlepší její chuť, takže si ji oblíbí i děti, což pomůže i v jejich pitném režimu.

Často hledáme náhražky za vodu, jako jsou různé limonády a šťávy. Ty jsou ale plné cukrů, barviv a stabilizátorů a našemu tělu nijak neprospívají. Vhodnější je vodu, pokud nám nechutná, upravit pomocí filtrů a pak máme záruku, že je nejen čistá, ale i má skvělou chuť.

euro