Vědomí může být definováno jakožto jedna ze základních kvalit života nebo jako lidmi sdílená zkušenost. Jednou z nejznámějších definic tohoto pojmu je ta, kterou vytvořil William James. Ten jej popsal jako spojitý proud psychických zážitků
Podle některých názorových proudů je příznakem lidství, jakési „opravdovosti“. Vědomí odráží to, čím a kým doopravdy jsme.

Podobných výkladů však existuje celá řada. Vstupuje do nich kromě psychologie i celá řada jiných vědeckých oborů.
Vědomí se stává terčem zájmu neurologů či fyziologů. Ti se intenzivně zaobírají jeho vztahem s hmotou. A vytvářejí tak celou řadu dalších svébytných teorií.
Například německý astrofyzik Bernard Haisch tak svého času vystoupil s poměrně odvážným tvrzením, že vědomí se tvoří v kvantovém vakuu.
Je to skutečně pravda, nebo to může být ještě jinak? Chcete se s námi ponořit ještě hlouběji za tajemstvím lidské mysli?
Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.
Podívejte se na náš blog. Jaký je rozdíl mezi mýtusem, legendou a pohádkou? To vše a jiné si můžete u nás přečíst. Například v článku o mytologii nebo o slavném astronomovi jakým byl Galileo Galilei či o srdci a co vše může v životě symbolizovat.