
Dědictví s sebou ne vždycky přináší radost a smích. Často s sebou dědictví nese jenom starosti a zbytečnou finanční zátěž. Dědictví bývá v poslední době jenom ve formě dluhů, na druhou stranu někdy můžete získat po babičce nebo dědovi třeba nemovitost, ovšem je pravdou, že ani nemovitost není vždycky skvělým dárkem. Některé nemovitosti totiž trouchniví už na první pohled a nejsou obyvatelné. V takovém případě lze říct, že rodinný dům je fyzicky i finančně náročnou záležitostí, která může člověka naprosto zničit.
Pokud jste novopečeným majitelem nějaké stavby, pravděpodobně se ptáte sami sebe, co s danou nemovitostí budete dělat. Jestliže nevypadá na první pohled moderně, zvažujete rekonstrukci. Jenže rekonstrukce je finančně náročná a dnes vás může stát i hromadu nervů. Na druhou stranu zvažovat demolici vám přijde předčasné, protože jste dům třeba zdědili po prarodičích, na které chcete mít památku.
Jestliže jste se tedy stali novopečeným majitelem nějaké nemovitostí, která na první pohled nevypadá, že by se řadila k nejnovějším, nabízí se otázka, jestli tedy nemovitost rekonstruovat nebo jestli ji zdemolovat. Na to vám přinášíme odpověď.
Rekonstrukce jen tehdy, pokud dům potřebuje minimální investici
Jak velkou rekonstrukci potřebuje rodinný dům, který se vám dostal do vlastnictví? Pokud potřebuje jen minimální investici, pak se do rekonstrukce pusťte. Pokud má navíc dům kvalitní základy a dobré rozvody elektřiny a plynu, v takovém případě není nad čím váhat. Jestliže ale potřebuje dům rekonstrukci větší, pak zvažte demolici nebo prodej.
Demolice nebo prodej?
Pokud stojí nemovitost na místě, o které nemáte zájem, pak se rozhodněte pro prodej nemovitosti. Jestliže se najde kupec, bude chtít do dané nemovitosti samozřejmě i investovat, nemovitost si rekonstruuje. Pokud však máte o pozemek, na němž dům stojí, zájem, rozhodněte se pro demoliční práce, o které se postará firma Stavby – demolice a bourání s.r.o.